Profil działalności

 

Doświadczenia we współpracy z bardzo wymagającymi klientami oraz wspólne realizacje z firmami typu Generalny Wykonawca nauczyły nas jak kompleksowo zarządzać inwestycją zarówno z poziomu zespołu jak i obrać właściwą metodologię, aby osiągnąć nadrzędne cele do jakich należą dobór odpowiednich rozwiązań technicznych pod zadany budżet i harmonogram. Każdy kolejny projekt pomimo swojej wyjątkowości musi poprzez rzetelność i twarde podstawy merytoryczne zapewnić terminowość, niezawodność i bezpieczeństwo.

Cieszą nas pozytywne opinie klientów, których najwyższą formą uznania są liczne rekomendacje, nie poprzestajemy jednak i dla skutecznej realizacji przedsięwzięć codziennie dopasowujemy się do szybko zmieniających się realiów i standardów rynku.
Firma Kontur specjalizuje się w projektowaniu, zarządzaniu i nadzorze z ramienia klienta realizacji inwestycji budowlanych głównie w obszarze budownictwa przemysłowego. Nasze atuty to ponad dwudziestoletnie doświadczenie, zaangażowanie zespołu ekspertów i stosowanie nowoczesnych technologii. Kompleksowo podchodzimy do obsługi inwestycji budowlanych w każdym ich stadium, realizując i wspierając naszych klientów w:

• Planowaniu
• Projektowaniu
• Koordynacji z technologią
• Organizacji i zarządzania budową
• Budowaniu budżetu inwestycji czy jej dalszym rozliczaniu
• Obsłudze gwarancyjnej i eksploatacyjnej
• Wyposażeniu budynków

Planowanie i przygotowanie inwestycji
Studia wykonalności
Programy funkcjonalno-użytkowe
Ekspertyzy techniczne
Budowanie budżetu

Projektowanie
Koncepcje architektoniczne
Projekty budowlane
Projekty przetargowe
Projekty wykonawcze
Projekty warsztatowe
Nadzory nad projektowaniem
Kosztorysowanie

Zarządzanie budową
Organizacja przetargów
Nadzór inwestorski
Zarządzanie kontraktami
Zarządzanie harmonogramami
Zarządzanie kosztami i jakością
Rozliczenia inwestycji

Odbiory i użytkowanie
Odbiory techniczne
Rozruchy mechaniczne i elektryczne
Rozruchy gwarancyjne
Obsługa w okresie gwarancji i rękojmi
Bieżące utrzymanie nieruchomości

Formuła działania Firmy Kontur związana jest ze strategią opartą na kompleksowej obsłudze i trosce o klienta. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i nadzorze nad realizacją obiektów przejawia się szybkim i profesjonalnym doradztwem oraz optymalizacją stosowanych rozwiązań, dopasowanych do wymagań przyszłych użytkowników obiektu, w której poszczególne elementy mają wpływ na pozostałe, co pozwala stworzyć obiekt zrównoważony pod względem kosztów budowy jak i kosztów eksploatacji.